Продукція > KYOCERA AVX > REC1040271M080B
REC1040271M080B KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 270uF; 80VDC; Ø10x40mm; ±20%; 10000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 80V DC
Body dimensions: Ø10x40mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: REC
Operating current: 2.32A
Height: 40mm
Diameter: 10mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 270uF; 80VDC; Ø10x40mm; ±20%; 10000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 270µF, Operating voltage: 80V DC, Body dimensions: Ø10x40mm, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Manufacturer series: REC, Operating current: 2.32A, Height: 40mm, Diameter: 10mm.