Продукція > KYOCERA AVX > REC1216561M035B
REC1216561M035B KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 560uF; 35VDC; Ø12.5x16.5mm; ±20%
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 560µF
Body dimensions: Ø12.5x16.5mm
Diameter: 12.5mm
Height: 16.5mm
Operating current: 2.4A
Operating voltage: 35V DC
Tolerance: ±20%
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 560uF; 35VDC; Ø12.5x16.5mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Manufacturer series: REC, Mounting: THT, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 560µF, Body dimensions: Ø12.5x16.5mm, Diameter: 12.5mm, Height: 16.5mm, Operating current: 2.4A, Operating voltage: 35V DC, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h.