Продукція > KYOCERA AVX > REC1220101M160K
REC1220101M160K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 160VDC; Ø12.5x20mm; ±20%; REC
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 100µF
Body dimensions: Ø12.5x20mm
Diameter: 12.5mm
Height: 20mm
Operating current: 575mA
Operating voltage: 160V DC
Tolerance: ±20%
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 160VDC; Ø12.5x20mm; ±20%; REC, Type of capacitor: electrolytic, Manufacturer series: REC, Mounting: THT, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 100µF, Body dimensions: Ø12.5x20mm, Diameter: 12.5mm, Height: 20mm, Operating current: 575mA, Operating voltage: 160V DC, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h.