RED40-48S15W
RED40-48S15W P-DUKE Technology, Inc.
RED40W%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 40W
Packaging: Tube
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 2.666A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 15V 40W, Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 2.666A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.