RED60-110D24W
RED60-110D24W P-Duke Technology Inc.
RED60W%20Datasheet.pdf
Виробник: P-Duke Technology Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 60W
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 1.25A, 1.25A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: -24V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 60W, Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 1.25A, 1.25A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: -24V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.