Продукція > REG > REG101NA-2.83KG4
REG101NA-2.83KG4
Виробник:
на замовлення 25800 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG101NA-2.8/3KG4 Виробник : TI sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
на замовлення 70 шт:
REG101NA-2.8/3KG4 REG101NA-2.8/3KG4 Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA