REG102NAA/250
REG102NAA/250
Код товару: 45273
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Мікросхеми > Стабілізатори напруги лінійні
товару немає в наявності
Ціна
REG102NA-A/250 REG102NA-A/250 Виробник : Texas Instruments sbvs024f.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 2.5V to 5.5V 0.25A 5-Pin SOT-23 T/R
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
REG102NA-A/250 REG102NA-A/250 Виробник : Texas Instruments sbvs024f.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 250 mA LDO Reg A 595-REG102NA-A/3K A 595-REG102NA-A/3K
на замовлення 512 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 31 шт:
товару немає в наявності
REG102NA-A/250 REG102NA-A/250 Виробник : Texas Instruments sbvs024f.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LIN POS ADJ 250MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Max): 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 800 µA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 5.5V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)