REG1117FA
REG1117FA Texas Instruments
REG1117_1117A.pdf
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR POS ADJ 1A TO263
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-3)
Voltage - Output (Max): 13.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V
Part Status: Obsolete
PSRR: 62dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.55V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 4448 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 222
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR POS ADJ 1A TO263, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-3), Voltage - Output (Max): 13.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V, Part Status: Obsolete, PSRR: 62dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.55V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Інші пропозиції REG1117FA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG1117FA Виробник : BB REG1117_1117A.pdf 04+