Продукція > KYOCERA AVX > REH1620820M200B
REH1620820M200B
REH1620820M200B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: REH/ CASE: 1620/ CAP: 82
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz
на замовлення 500 шт:
Написати відгук
Description: SERIES: REH/ CASE: 1620/ CAP: 82, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1620820M200B REH1620820M200B Виробник : KYOCERA AVX reh_series-3196338.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200V 82uF 1620 20% Radial