Продукція > KYOCERA AVX > REH1625820M250B
REH1625820M250B
REH1625820M250B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250V 82uF 1625 20% R adial
на замовлення 495 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 41.25 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 275 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1625820M250B REH1625820M250B Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 41.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 275 mA @ 100 kHz
на замовлення 496 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
REH1625820M250B Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 82uF; 250VDC; Ø16x25mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 82µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: Ø16x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: REH
Operating current: 275mA
Height: 25mm
Diameter: 16mm