Продукція > KYOCERA AVX > REI0511100M063K
REI0511100M063K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 10uF; 63VDC; Ø5x11mm; ±20%; 4000h
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 63V DC
Mounting: THT
Manufacturer series: REI
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 5mm
Body dimensions: Ø5x11mm
Height: 11mm
Operating current: 145mA
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 10uF; 63VDC; Ø5x11mm; ±20%; 4000h, Type of capacitor: electrolytic, Capacitance: 10µF, Operating voltage: 63V DC, Mounting: THT, Manufacturer series: REI, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -40...105°C, Diameter: 5mm, Body dimensions: Ø5x11mm, Height: 11mm, Operating current: 145mA, Service life: 4000h.