Продукція > KYOCERA AVX > REJ1625101M250B
REJ1625101M250B KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 250VDC; Ø16x25mm; ±20%; 5000h
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 100µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø16x25mm
Mounting: THT
Manufacturer series: REJ
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 16mm
Height: 25mm
Operating voltage: 250V DC
Service life: 5000h
Operating current: 1.38A
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 250VDC; Ø16x25mm; ±20%; 5000h, Type of capacitor: electrolytic, Capacitance: 100µF, Tolerance: ±20%, Body dimensions: Ø16x25mm, Mounting: THT, Manufacturer series: REJ, Operating temperature: -40...105°C, Diameter: 16mm, Height: 25mm, Operating voltage: 250V DC, Service life: 5000h, Operating current: 1.38A.