Продукція > KYOCERA AVX > REJ1650101M500B
REJ1650101M500B KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 500VDC; Ø16x50mm; ±20%; 5000h
Mounting: THT
Operating temperature: -25...105°C
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 100µF
Diameter: 16mm
Body dimensions: Ø16x50mm
Height: 50mm
Operating current: 1.41A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 500V DC
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 500VDC; Ø16x50mm; ±20%; 5000h, Mounting: THT, Operating temperature: -25...105°C, Type of capacitor: electrolytic, Capacitance: 100µF, Diameter: 16mm, Body dimensions: Ø16x50mm, Height: 50mm, Operating current: 1.41A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 500V DC, Service life: 5000h, Manufacturer series: REJ.