RFS062PJ270CS
RFS062PJ270CS Samsung Electro-Mechanics
Chip_Resistor.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES ARRAY 2 RES 27 OHM 0603
Resistance (Ohms): 27
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 31.25mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 4
Package / Case: 0302 (0805 Metric), Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Number of Resistors: 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES ARRAY 2 RES 27 OHM 0603, Resistance (Ohms): 27, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 31.25mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0302 (0805 Metric), Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Number of Resistors: 2.