Продукція > SUSUMU > RG2012V-1241-C-T5
RG2012V-1241-C-T5
RG2012V-1241-C-T5 Susumu
RG_RM_RGH_Oct2012.pdf
Виробник: Susumu
Description: RES SMD 1.24KOHM 0.25% 1/8W 0805
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.25%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±5ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm)
Resistance: 1.24 kOhms