RGP10GE-E3/54
RGP10GE-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
rgp10a.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
на замовлення 5500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RGP10GE-E3/54 RGP10GE-E3/54 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division rgp10a.pdf Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
RGP10GE-E3/54 RGP10GE-E3/54 Виробник : Vishay Semiconductors rgp10a.pdf Small Signal Switching Diodes 1.0A 400 Volt 150ns
Мінімальне замовлення: 3
RGP10GE-E3/54 RGP10GE-E3/54 Виробник : Vishay doc88700.pdf Diode Switching 400V 1A 2-Pin DO-41 T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RGP10GE-E3\54 RGP10GE-E3\54 Виробник : Vishay Semiconductors Small Signal Switching Diodes 1A,400V,150NS,SUPERT,NOT FOR NEW DESIGN