Продукція > KYOCERA AVX > RHA0607270M040B
RHA0607270M040B
RHA0607270M040B KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 27UF 20% 40V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.343" (8.70mm)
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 27UF 20% 40V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.343" (8.70mm), Capacitance: 27 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.