Продукція > KYOCERA AVX > RHA1009330M063B
RHA1009330M063B
RHA1009330M063B KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 33UF 20% 63V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 33UF 20% 63V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RHA1009330M063B Виробник : KYOCERA AVX RHA.pdf Category: THT Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 9.5mm; 33uF; 63VDC; 2.1A; SMD; ESR: 30mΩ; RHA
Manufacturer series: RHA
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 2.1A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 63V DC
Diameter: 10mm
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 33µF
Height: 9.5mm
Type of capacitor: hybrid
Body dimensions: Ø10x9.5mm
ESR value: 30mΩ