Продукція > MURATA ELECTRONICS > RHSQ92A154K2DGH01A
RHSQ92A154K2DGH01A
RHSQ92A154K2DGH01A Murata Electronics
RHS_Q9_100V_E.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: CAP
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X9Q
Size / Dimension: 0.217" L x 0.130" W (5.50mm x 3.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 0.15 µF
Написати відгук
Description: CAP, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Packaging: Tape & Box (TB), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X9Q, Size / Dimension: 0.217" L x 0.130" W (5.50mm x 3.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 0.15 µF.