Продукція > TOCOS > RJC097P-B504
RJC097P-B504 TOCOS
RJC094-97.pdf
Виробник: TOCOS
Category: 19mm multiturn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 500kΩ; 750mW; ±20%; linear
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: multiturn
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 12.7x5mm
Body dimensions: 19x6.4x4.7mm
Power: 0.75W
Tolerance: ±20%
Number of mechanical turns: 15
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Resistance: 500kΩ
Track material: cermet
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: 19mm multiturn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 500kΩ; 750mW; ±20%; linear, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Terminal pitch: 12.7x5mm, Body dimensions: 19x6.4x4.7mm, Power: 0.75W, Tolerance: ±20%, Number of mechanical turns: 15, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Resistance: 500kΩ, Track material: cermet.