Продукція > BRISKHEAT > RKF052402400
RKF052402400
RKF052402400 BriskHeat
Виробник: BriskHeat
Description: LONG-LENGTH SILICONE RUBBER HEAT
Power (Watts): 1200 W
Features: Leads Potted, User Selectable Voltage
Packaging: Bulk
Color: Brown
Voltage: 240V
Material: Silicone Rubber
Length: 200' (60.96m)
Shape: Rectangular
Type: Heat Tape
Width: 0.500" (12.70mm)
Termination: Wire Leads
Attachment Method: No Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Approval Agency: CE
Length - Lead Wire: 10.000" (254.00mm)
Part Status: Active
Watt Density @ 12V: 1 W/in²
Temperature Rating: 450°F (232°C)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LONG-LENGTH SILICONE RUBBER HEAT, Power (Watts): 1200 W, Features: Leads Potted, User Selectable Voltage, Packaging: Bulk, Color: Brown, Voltage: 240V, Material: Silicone Rubber, Length: 200' (60.96m), Shape: Rectangular, Type: Heat Tape, Width: 0.500" (12.70mm), Termination: Wire Leads, Attachment Method: No Pressure Sensitive Adhesive (PSA), Approval Agency: CE, Length - Lead Wire: 10.000" (254.00mm), Part Status: Active, Watt Density @ 12V: 1 W/in², Temperature Rating: 450°F (232°C).