RKT6V-200
RKT6V-200 SR PASSIVES
RKT6V-H.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 200Ω; 100mW
Resistance: 200Ω
Power: 0.1W
Tolerance: ±30%
Operating voltage: 50V
Kind of potentiometer: horizontal; single turn
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Mounting: THT
Operating temperature: -25...40°C
Body dimensions: 6.5x7x4.2mm
Terminal pitch: 5x5mm
Potentiometer standard: 6mm
Torque: 0.4...3.5Ncm
Mechanical rotation angle: 200°
на замовлення 160 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 80
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 200Ω; 100mW, Resistance: 200Ω, Power: 0.1W, Tolerance: ±30%, Operating voltage: 50V, Kind of potentiometer: horizontal; single turn, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Mounting: THT, Operating temperature: -25...40°C, Body dimensions: 6.5x7x4.2mm, Terminal pitch: 5x5mm, Potentiometer standard: 6mm, Torque: 0.4...3.5Ncm, Mechanical rotation angle: 200°.