RL110-471K Bourns Inc.
RL110 Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 470UH 780MA 710MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 710mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 2.5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 780 mA