RL110-820K Bourns Inc.
RL110%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 82UH 1.9A 140 MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 140mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 6MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 82UH 1.9A 140 MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 140mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 6MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 82 µH, Current Rating (Amps): 1.9 A.