RL110-821K Bourns Inc.
RL110%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 820UH 590MA 1.3 OHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 1.3Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 2MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 590 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 820UH 590MA 1.3 OHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 1.3Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 2MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Inductance: 820 µH, Current Rating (Amps): 590 mA.