Продукція > BOURNS INC. > RL110S-471L-RC
RL110S-471L-RC Bourns Inc.
RL110S_Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 470UH 570MA 980MOHM TH
Packaging: Tube
Tolerance: ±15%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 980mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant: 1.5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 570 mA