RL110S-471L Bourns Inc.
RL110S%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 470UH 570MA 980 MOHM
Packaging: Bulk
Tolerance: ±15%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 980mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 2.2MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 570 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 470UH 570MA 980 MOHM, Packaging: Bulk, Tolerance: ±15%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -30°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 980mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 2.2MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 570 mA.