RLD60P040XFF Littelfuse Inc.
rld60-lf-040706?assetguid=fc6ab857-6c0c-42b3-a8ed-7aded4bc35ad
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 60V 400MA RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.299" Dia x 0.122" T (7.60mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 400 mA
Current - Trip (It): 800 mA
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 3.8 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 550 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.29 Ohms
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 400MA RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.299" Dia x 0.122" T (7.60mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), Current - Hold (Ih) (Max): 400 mA, Current - Trip (It): 800 mA, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Current - Max: 40 A, Time to Trip: 3.8 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 550 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.29 Ohms.