RLD60P075XF Littelfuse Inc.
rld60_lf_040706.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 60V 750MA RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.409" Dia x 0.122" T (10.40mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 750 mA
Current - Trip (It): 1.5 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.598" (15.20mm)
Part Status: Obsolete
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 6.3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 250 MOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 600 mOhms
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 750MA RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.409" Dia x 0.122" T (10.40mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), Current - Hold (Ih) (Max): 750 mA, Current - Trip (It): 1.5 A, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.598" (15.20mm), Part Status: Obsolete, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 6.3 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 250 MOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 600 mOhms.