RLFH501W105K3QN001T Johanson Dielectrics Inc.
johanson-switchmode-radial-leaded-capacitors-h-series_QB2LFdg.pdf
Виробник: Johanson Dielectrics Inc.
Description: CAP CER 1.0UF 500V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Features: High Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.472" L x 0.320" W (12.00mm x 8.13mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.375" (9.53mm)
Height - Seated (Max): 0.404" (10.25mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 1.0UF 500V X7R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Features: High Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.472" L x 0.320" W (12.00mm x 8.13mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.375" (9.53mm), Height - Seated (Max): 0.404" (10.25mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.