RM21TP-15P(81)
RM21TP-15P(81) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 15
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 21
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.591" (15.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Silver
Shell Material: Zinc Alloy
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 15, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 21, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.591" (15.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Zinc Alloy, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.