Продукція > RELPOL > RM40-2211-85-1006
RM40-2211-85-1006 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 5A; RM40
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 6V DC
Contact current max.: 5A
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Manufacturer series: RM40
Switched voltage: max. 380V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 180Ω
Operate time: 8ms
Body dimensions: 20x10x10.5mm
Release time: 4ms
Coil power consumption: 200mW
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Operating temperature: -40...85°C
Coil voltage min.: 4.5V DC
Coil voltage max.: 9V DC
Current rating: 5A
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 5A; RM40, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 6V DC, Contact current max.: 5A, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Manufacturer series: RM40, Switched voltage: max. 380V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 180Ω, Operate time: 8ms, Body dimensions: 20x10x10.5mm, Release time: 4ms, Coil power consumption: 200mW, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Operating temperature: -40...85°C, Coil voltage min.: 4.5V DC, Coil voltage max.: 9V DC, Current rating: 5A.