Продукція > RELPOL > RM40-3021-85-1009
RM40-3021-85-1009 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 9VDC; Icontacts max: 8A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 9V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 30V DC
Manufacturer series: RM40
Switched voltage: max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 405Ω
Operate time: 8ms
Body dimensions: 20x10x10.5mm
Release time: 4ms
Coil power consumption: 200mW
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Operating temperature: -40...85°C
Coil voltage min.: 6.75V DC
Coil voltage max.: 13.5V DC
Current rating: 8A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 9VDC; Icontacts max: 8A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 9V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 30V DC, Manufacturer series: RM40, Switched voltage: max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 405Ω, Operate time: 8ms, Body dimensions: 20x10x10.5mm, Release time: 4ms, Coil power consumption: 200mW, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Operating temperature: -40...85°C, Coil voltage min.: 6.75V DC, Coil voltage max.: 13.5V DC, Current rating: 8A.