Продукція > RELPOL > RM40B-3011-85-1005
RM40B-3011-85-1005 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 8A; 6A/250VAC; RM40B
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
Manufacturer series: RM40B
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Mounting: PCB
Coil resistance: 125Ω
Operate time: 8ms
Body dimensions: 20x10x10.6mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 200mW
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Operating temperature: -40...85°C
Coil voltage min.: 6.5V DC
Coil voltage max.: 3.75V DC
Number of pins: 5
Mechanical durability: 20000000 cycles
Leads: for PCB
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 8A; 6A/250VAC; RM40B, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, Manufacturer series: RM40B, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Mounting: PCB, Coil resistance: 125Ω, Operate time: 8ms, Body dimensions: 20x10x10.6mm, Release time: 5ms, Coil power consumption: 200mW, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Operating temperature: -40...85°C, Coil voltage min.: 6.5V DC, Coil voltage max.: 3.75V DC, Number of pins: 5, Mechanical durability: 20000000 cycles, Leads: for PCB.