Продукція > RELPOL > RM51-3021-85-1005
RM51-3021-85-1005
RM51-3021-85-1005 RELPOL
RM51_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 10A; 10A/250VAC; RM51
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...85°C
Leads: for PCB
IP rating: IP67
Relay variant: miniature
Manufacturer series: RM51
Contacts configuration: SPST-NO
Terminal pitch: 2mm
Release time: 10ms
Operate time: 15ms
Body dimensions: 19.5x16x17.1mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 360mW
Coil voltage min.: 3.75V DC
Rated coil voltage: 5V DC
DC contacts rating @R: 10A / 30V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Coil voltage max.: 6.5V DC
Contact current max.: 10A
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Coil resistance: 69Ω
OEM number: 2614704
Contact material: AgSnO2
Type of relay: electromagnetic
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 10A; 10A/250VAC; RM51, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...85°C, Leads: for PCB, IP rating: IP67, Relay variant: miniature, Manufacturer series: RM51, Contacts configuration: SPST-NO, Terminal pitch: 2mm, Release time: 10ms, Operate time: 15ms, Body dimensions: 19.5x16x17.1mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 360mW, Coil voltage min.: 3.75V DC, Rated coil voltage: 5V DC, DC contacts rating @R: 10A / 30V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Coil voltage max.: 6.5V DC, Contact current max.: 10A, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Coil resistance: 69Ω, OEM number: 2614704, Contact material: AgSnO2, Type of relay: electromagnetic.