Продукція > RELPOL > RM699BH-2011-85-1005
RM699BH-2011-85-1005 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 6A; PCB
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 6A
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
DC contacts rating @R: 6A / 30V DC
Manufacturer series: RM699B
Switched voltage: max. 250V DC; max. 400V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 147Ω
Coil voltage min.: 3.75V DC
Coil voltage max.: 7.5V DC
Operate time: 8ms
Body dimensions: 28x5x15mm
Release time: 4ms
Coil power consumption: 170mW
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Current rating: 6A
Operating temperature: -40...85°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 6A; PCB, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 6A, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, DC contacts rating @R: 6A / 30V DC, Manufacturer series: RM699B, Switched voltage: max. 250V DC; max. 400V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 147Ω, Coil voltage min.: 3.75V DC, Coil voltage max.: 7.5V DC, Operate time: 8ms, Body dimensions: 28x5x15mm, Release time: 4ms, Coil power consumption: 170mW, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Current rating: 6A, Operating temperature: -40...85°C.