Продукція > RELPOL > RM84-3012-25-1012
RM84-3012-25-1012 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 8A; RM84
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
Manufacturer series: RM84
Switched voltage: max. 400V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 360Ω
Coil voltage min.: 8.4V DC
Coil voltage max.: 30.6V DC
Operate time: 7ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Coil power consumption: 480mW
IP rating: IP40
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZS80; GZT80; PW80
Operating temperature: -40...85°C
Current rating: 8A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 8A; RM84, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, Manufacturer series: RM84, Switched voltage: max. 400V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Coil resistance: 360Ω, Coil voltage min.: 8.4V DC, Coil voltage max.: 30.6V DC, Operate time: 7ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, Coil power consumption: 480mW, IP rating: IP40, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZS80; GZT80; PW80, Operating temperature: -40...85°C, Current rating: 8A.