Продукція > RELPOL > RM84-3012-25-5230-01
RM84-3012-25-5230-01 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 8A
Type of relay: electromagnetic
IP rating: IP40
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Operating temperature: -40...70°C
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Contact resistance: 100mΩ
Contact current max.: 8A
Current rating: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Coil voltage min.: 184V AC
Rated coil voltage: 230V AC
Switched voltage: max. 400V AC
Coil voltage max.: 276V AC
Coil resistance: 38.5kΩ
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 8A, Manufacturer series: RM84, Contacts configuration: DPDT, Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZS80; GZT80; PW80, Type of relay: electromagnetic, IP rating: IP40, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Operating temperature: -40...70°C, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Contact resistance: 100mΩ, Contact current max.: 8A, Current rating: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Coil voltage min.: 184V AC, Rated coil voltage: 230V AC, Switched voltage: max. 400V AC, Coil voltage max.: 276V AC, Coil resistance: 38.5kΩ, Contact material: AgSnO2.