Продукція > RELPOL > RM84-3012-25-5230
RM84-3012-25-5230 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 8A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 230V AC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
Manufacturer series: RM84
Switched voltage: max. 400V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 38.5kΩ
Coil voltage min.: 184V AC
Coil voltage max.: 276V AC
Operate time: 7ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
IP rating: IP40
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZS80; GZT80; PW80
Operating temperature: -40...70°C
Current rating: 8A
на замовлення 7 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 8A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 230V AC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, Manufacturer series: RM84, Switched voltage: max. 400V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Coil resistance: 38.5kΩ, Coil voltage min.: 184V AC, Coil voltage max.: 276V AC, Operate time: 7ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, IP rating: IP40, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZS80; GZT80; PW80, Operating temperature: -40...70°C, Current rating: 8A.