Продукція > RELPOL > RM87N-3021-35-5230
RM87N-3021-35-5230 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 12A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 230V AC
Contact current max.: 12A
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Manufacturer series: RM87N
Switched voltage: max. 400V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 38.5kΩ
Coil voltage min.: 184V AC
Coil voltage max.: 276V AC
Operate time: 7ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Related items: EC35; EC50; GD35; GD50; GZF80; GZM80; GZM92; GZS80; GZS92; GZT80; GZT92; PW80
Current rating: 12A
Operating temperature: -40...70°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 12A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 230V AC, Contact current max.: 12A, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, Manufacturer series: RM87N, Switched voltage: max. 400V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Coil resistance: 38.5kΩ, Coil voltage min.: 184V AC, Coil voltage max.: 276V AC, Operate time: 7ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Related items: EC35; EC50; GD35; GD50; GZF80; GZM80; GZM92; GZS80; GZS92; GZT80; GZT92; PW80, Current rating: 12A, Operating temperature: -40...70°C.