Продукція > RELPOL > RM96-3031-35-1009
RM96-3031-35-1009
RM96-3031-35-1009 RELPOL
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NC; Ucoil: 9VDC; 8A; 8A/250VAC; RM96
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NC
Rated coil voltage: 9V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
Manufacturer series: RM96
Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 360Ω
Coil voltage min.: 6.3V DC
Coil voltage max.: 22V DC
Operate time: 10ms
Body dimensions: 28x10x16.2mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 300mW
IP rating: IP67
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Terminal pitch: 5mm
Height: 16.2mm
OEM number: 852870
Number of pins: 4
Operating temperature: -40...80°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NC; Ucoil: 9VDC; 8A; 8A/250VAC; RM96, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NC, Rated coil voltage: 9V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, Manufacturer series: RM96, Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 360Ω, Coil voltage min.: 6.3V DC, Coil voltage max.: 22V DC, Operate time: 10ms, Body dimensions: 28x10x16.2mm, Release time: 5ms, Coil power consumption: 300mW, IP rating: IP67, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Terminal pitch: 5mm, Height: 16.2mm, OEM number: 852870, Number of pins: 4, Operating temperature: -40...80°C.