RMKHT55Y1002BA
RMKHT55Y1002BA Vishay Sfernice
rmkht.pdf
Виробник: Vishay Sfernice
Description: RMKHT 55 Y 10K 0,1% WP E
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.1%
Features: Bonding Mountable
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: ±15ppm/°C
Size / Dimension: 0.052" L x 0.052" W (1.32mm x 1.32mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 215°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0505
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 10 kOhms
Написати відгук
Description: RMKHT 55 Y 10K 0,1% WP E, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±0.1%, Features: Bonding Mountable, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: ±15ppm/°C, Size / Dimension: 0.052" L x 0.052" W (1.32mm x 1.32mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 215°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0505, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 10 kOhms.