Продукція > RELPOL > RMP84-2012-25-1012-WT
RMP84-2012-25-1012-WT
RMP84-2012-25-1012-WT RELPOL
RMP84_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC
Number of pins: 8
IP rating: IP40
Operating temperature: -40...70°C
Type of relay: electromagnetic
Mounting: PCB
Related items: GD50; GZF80; GZMB80
Body colour: transparent tinted
Relay variant: miniature
Release time: 8ms
Terminal pitch: 5.04mm
Operate time: 15ms
Height: 25.5mm
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Contact current max.: 8A
Coil voltage min.: 8.4V DC
Rated coil voltage: 12V DC
Coil voltage max.: 18V DC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Coil resistance: 360Ω
Insulation voltage: 5kV
Mechanical durability: 5000000 cycles
Contacts configuration: DPDT
Manufacturer series: RMP84
Contact material: AgNi
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC, Number of pins: 8, IP rating: IP40, Operating temperature: -40...70°C, Type of relay: electromagnetic, Mounting: PCB, Related items: GD50; GZF80; GZMB80, Body colour: transparent tinted, Relay variant: miniature, Release time: 8ms, Terminal pitch: 5.04mm, Operate time: 15ms, Height: 25.5mm, Body dimensions: 29x13x25.5mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 480mW, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Contact current max.: 8A, Coil voltage min.: 8.4V DC, Rated coil voltage: 12V DC, Coil voltage max.: 18V DC, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Coil resistance: 360Ω, Insulation voltage: 5kV, Mechanical durability: 5000000 cycles, Contacts configuration: DPDT, Manufacturer series: RMP84, Contact material: AgNi.