Продукція > RELPOL > RMP84-2012-25-1012-WTL
RMP84-2012-25-1012-WTL
RMP84-2012-25-1012-WTL RELPOL
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
Manufacturer series: RMP84
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 360Ω
Coil voltage min.: 8.4V DC
Coil voltage max.: 18V DC
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Release time: 8ms
IP rating: IP40
Mechanical durability: 5000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Terminal pitch: 5.04mm
Related items: GD50; GZF80; GZMB80
Height: 25.5mm
Number of pins: 8
Coil power consumption: 480mW
Body colour: transparent tinted
Insulation voltage: 5kV
Operating temperature: -40...70°C
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, Manufacturer series: RMP84, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 360Ω, Coil voltage min.: 8.4V DC, Coil voltage max.: 18V DC, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x13x25.5mm, Release time: 8ms, IP rating: IP40, Mechanical durability: 5000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Terminal pitch: 5.04mm, Related items: GD50; GZF80; GZMB80, Height: 25.5mm, Number of pins: 8, Coil power consumption: 480mW, Body colour: transparent tinted, Insulation voltage: 5kV, Operating temperature: -40...70°C.