Продукція > RELPOL > RMP85-2011-25-5230-WT
RMP85-2011-25-5230-WT
RMP85-2011-25-5230-WT RELPOL
RMP85_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; 16A/250VAC; RMP85
Manufacturer series: RMP85
Contacts configuration: SPDT
Related items: GD50; GZF80; GZMB80
Type of relay: electromagnetic
IP rating: IP40
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Body colour: transparent tinted
Operating temperature: -40...70°C
Release time: 8ms
Terminal pitch: 5.04mm
Operate time: 15ms
Height: 25.5mm
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 0.75VA
Number of pins: 8
Contact current max.: 16A
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Coil voltage min.: 172.5V AC
Rated coil voltage: 230V AC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Coil voltage max.: 253V AC
Insulation voltage: 5kV
Coil resistance: 32.5kΩ
Mechanical durability: 1000000 cycles
Contact material: AgNi
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; 16A; 16A/250VAC; RMP85, Manufacturer series: RMP85, Contacts configuration: SPDT, Related items: GD50; GZF80; GZMB80, Type of relay: electromagnetic, IP rating: IP40, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Body colour: transparent tinted, Operating temperature: -40...70°C, Release time: 8ms, Terminal pitch: 5.04mm, Operate time: 15ms, Height: 25.5mm, Body dimensions: 29x13x25.5mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 0.75VA, Number of pins: 8, Contact current max.: 16A, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Coil voltage min.: 172.5V AC, Rated coil voltage: 230V AC, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Coil voltage max.: 253V AC, Insulation voltage: 5kV, Coil resistance: 32.5kΩ, Mechanical durability: 1000000 cycles, Contact material: AgNi.