Продукція > VISHAY DALE > RNX025249KFHLB
RNX025249KFHLB
RNX025249KFHLB Vishay Dale
rnx.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 249K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Composition: Metal Oxide Film
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Obsolete
Resistance: 249 kOhms
Написати відгук
Description: RES 249K OHM 1% 1/2W AXIAL, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety, Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm), Composition: Metal Oxide Film, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Obsolete, Resistance: 249 kOhms.