ROV07H271K-2 Littelfuse Inc.
ROV7.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: VARISTOR 270V 1.75KA DISC 7MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.75 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 24J
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 297 V
Varistor Voltage (Min): 243 V
Varistor Voltage (Typ): 270 V
Maximum AC Volts: 175 V
Maximum DC Volts: 225 V
Capacitance @ Frequency: 160 pF @ 1 kHz
Написати відгук
Description: VARISTOR 270V 1.75KA DISC 7MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Disc 7mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 1.75 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Energy: 24J, Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 297 V, Varistor Voltage (Min): 243 V, Varistor Voltage (Typ): 270 V, Maximum AC Volts: 175 V, Maximum DC Volts: 225 V, Capacitance @ Frequency: 160 pF @ 1 kHz.