Продукція > MURATA ELECTRONICS > RPER71E474K2M2A03A
RPER71E474K2M2A03A
RPER71E474K2M2A03A Murata Electronics
Radial_Lead_Type_Monolithic_Ceramic_Caps.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: CAP CER 0.47UF 25V X7R RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 0.47UF 25V X7R RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Capacitance: 0.47 µF.