Продукція > KYOCERA AVX > RPF0608271M016B
RPF0608271M016B KYOCERA AVX
rpf.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 8mm; 270uF; 16VDC; 2500mA; THT; ESR: 22mΩ; RPF
Mounting: THT
Manufacturer series: RPF
Type of capacitor: polymer
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 270µF
Diameter: 6.3mm
Body dimensions: Ø6.3x8mm
Height: 8mm
ESR value: 22mΩ
Operating current: 2.5A
Operating voltage: 16V DC
Tolerance: ±20%
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: polymer; H: 8mm; 270uF; 16VDC; 2500mA; THT; ESR: 22mΩ; RPF, Mounting: THT, Manufacturer series: RPF, Type of capacitor: polymer, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 270µF, Diameter: 6.3mm, Body dimensions: Ø6.3x8mm, Height: 8mm, ESR value: 22mΩ, Operating current: 2.5A, Operating voltage: 16V DC, Tolerance: ±20%.