RR31125TACN15 CIT Relay and Switch
RR3.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH ROCKER SPST 15A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 15A (AC)
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Illumination Type, Color: Neon, Green
Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC
Actuator Type: Round - Illuminated
Panel Cutout Dimensions: Circular - 20.20mm Dia
Color - Actuator/Cap: Green
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER SPST 15A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 15A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Illumination Type, Color: Neon, Green, Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC, Actuator Type: Round - Illuminated, Panel Cutout Dimensions: Circular - 20.20mm Dia, Color - Actuator/Cap: Green, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V.